Firmy sprzedażowe

Przygotowaliśmy listę największych sprzedawców energii elektrycznej.
Zapoznaj się z nimi oraz sprawdź, jak są oceniani.

PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o. 
PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o. 

PGNiG jest państwową spółką naftowo-gazową. Zajmuje się dystrybucją i obrotem energii elektrycznej dla klientów indywidualnych i biznesowych. Kapitał zakładowy firmy wynosi: 862,3 mln zł. PGNiG posiada udziały kapitałowe w około 30 spółkach zależnych.

Tradea sp. z o.o.
Tradea sp. z o.o.

Tradea funkcjonuje od 2010 roku. Przedsiębiorstwo zajmuje się głównie obrotem energii elektrycznej na rynek polski oraz europejski. Firma posiada 22-letnie doświadczenie w branży energetycznej. W swoim zapleczu posiada oferty dla wszystkich klientów.

PGE Energetyka: PGE Obrót, PGE Dystrybucja
PGE Energetyka: PGE Obrót, PGE Dystrybucja

PGE to operator dystrybuujący energię na terenie wschodniej i środkowej części Polski. Oferty, które posiada, są skierowane do klientów indywidualnych i biznesowych. Firma PGE prowadzi również sprzedaż energii dla ponad 5,5 miliona odbiorców końcowych.

Energa–Operator S.A.
Energa–Operator S.A.

Jest to polskie przedsiębiorstwo branży energetycznej z siedzibą w Poznaniu. Firma jest zarówno sprzedawcą, jak i dystrybutorem energii na międzynarodowym hurtowym rynku energetycznym. Swoje oferty przeznacza klientom indywidualnym oraz biznesowym.

Szczecińska Energetyka Cieplna sp. z o.o.
Szczecińska Energetyka Cieplna sp. z o.o.

Szczecińska Energetyka Cieplna zajmuje się produkcją i dystrybucją ciepła systemowego. Prezesem Zarządu oraz dyrektorem generalnym firmy jest Mariusz Majkut. Przedsiębiorstwo w swojej ofercie posiada sprzedaż energii elektrycznej dla wszystkich klientów.

E.ON Polska S.A.
E.ON Polska S.A.

E.ON Polska jest częścią międzynarodowego koncernu energetycznego. Firma zatrudnia ponad 78 tysięcy osób, w tym 3500 w spółkach, które znajdują się w Polsce. Przedsiębiorstwo w Europie skupia największych operatorów dystrybucji energii i gazu ziemnego.

Fortum Marketing and Sales S.A.
Fortum Marketing and Sales S.A.

To fińska, państwowa firma energetyczna z siedzibą w Espoo w Finlandii. Obsługuje elektrownie, w tym elektrociepłownie oraz wytwarza i sprzedaje energię elektryczną i ciepło. Usługi kieruje do klientów indywidualnych, małych i dużych przedsiębiorców.

PKP Energetyka S.A.
PKP Energetyka S.A.

PKP Energetyka działa od 2001 r. To jeden z głównych polskich dostawców. Właścicielem dostawcy energii jest jeden z największych funduszy inwestycyjnych — CVC Capital Partners. Spółka posiada usługi dla klientów indywidualnych i biznesowych.

Novum SA
Novum SA

Novum to spółka akcyjna, która w dbałości o swoich klientów, opracowała ofertę sprzedaży energii elektrycznej. Firma jest również operatorem sieci dystrybucyjnej. Posiada oferty dla klientów indywidualnych oraz małych, dużych i średnich przedsiębiorstw.

Polenergia SA
Polenergia SA

Polenergia jest największą, prywatną grupą energetyczną funkcjonującą na terenie Polski. Składa się z pionowo zintegrowanych spółek działających w obszarze wytwarzania, sprzedaży oraz dystrybucji energii. Ich oferty przeznaczone są dla wszystkich klientów.

Axpo Polska sp. z o.o. 
Axpo Polska sp. z o.o. 

Axpo jest producentem oraz sprzedawcą energii elektrycznej z główną siedzibą w Szwajcarii. Przedsiębiorstwo posiada 100 elektrowni znajdujących się na terenach Hiszpanii, Francji oraz innych krajów Europy. Firma działa na terenie Polski od 2001 r.

Tauron Polska Energia S.A.
Tauron Polska Energia S.A.

Operator prądu na terenie Dolnego i Górnego Śląska i Małopolski. Tauron posiada oferty zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Do głównych działań firmy należą: sprzedaż i dystrybucja energii elektrycznej oraz obrót paliwami gazowymi.

To szybki proces, który zajmie Ci 5 minut

Zmiana sprzedawcy energii elektrycznej

Porównaj aktualne oferty energii i wybierz najbardziej dopasowaną do swoich potrzeb.

  • BEZPŁATNE porównanie cen prądu
  • Indywidualna oferta w 24h
  • Średnia optymalizacja kosztów nawet o 40%
Eniga sp. z o.o.
Eniga sp. z o.o.

Eniga powstała w 1995 roku. Jest to dostawca energii elektrycznej oraz gazu. Posiada oferty sprzedaży prądu dla klientów indywidualnych i biznesowych. Główna siedziba firma mieści się w Słupsku. Kapitał zakładowy przedsiębiorstwa wynosi 200 000 zł.

Lumi PGE 
Lumi PGE 

Lumi jest częścią grupy PGE. Spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Funkcjonują jako sprzedawca energii elektrycznej. Obecnie obsługują około 5 mln klientów w całej Polsce. Są to klienci indywidualni i przedsiębiorcy.

Respect Energy S.A.
Respect Energy S.A.

Spółka jest jednym z największych niezależnych podmiotów na polskim rynku energii. Przedsiębiorstwo ma koncesję na jej obrót od 1 wrześnie 2029 roku. Respect Energy współpracuje z ponad 600 dostawcami zielonej energii. Kapitał zakładowy spółki wynosi 6 158 600,00 zł.

Veolia Warszawa S.A.
Veolia Warszawa S.A.

Jest to międzynarodowa grupa, która działa między innymi w sektorze energetycznym. Przedsiębiorstwo zatrudnia 179 tys. pracowników na 5 kontynentach. Firma funkcjonuje jako sprzedawca prądu oraz posiada oferty wyłącznie dla klientów indywidualnych.

ESV S.A.
ESV S.A.

Grupa Kapitałowa, która jest jednym z największych niezależnych dystrybutorów energii w Polsce. Podstawowym działaniem spółki jest budowa i eksploatacja przemysłowych energetycznych sieci dystrybucyjnych. ESV to również sprzedawca energii elektrycznej.

Enefit sp. z o.o.
Enefit sp. z o.o.

Enefit to część estońskiej grupy – Eesti Energia. Jest to największy wytwórca energii elektrycznej w krajach bałtyckich. Posiada koncesję na dystrybucję energii. Firma zapewnia profesjonalną obsługę i nowoczesne rozwiązania w zakresie dostaw prądu.

Dalkia Polska Energia S.A. 
Dalkia Polska Energia S.A. 

Jest to francuskie przedsiębiorstwo, które działa w branży energetycznej. Dalkia jest spółką, należącą w 100% do Grupy EDF. Wybór tej firmy, jako sprzedawcy jak najbardziej wchodzi w grę. Przedsiębiorstwo posiada oferty dla przedsiębiorstw energetycznych.

Orange Polska S.A. 
Orange Polska S.A. 

Operator sieci komórkowej, który od 2014 roku zajmuje się również sprzedażą prądu. Posiada oferty dla klientów indywidualnych, jakimi są np. gospodarstwa domowe, oraz małych dużych i średnich przedsiębiorców. Firma obecnie zatrudnia 186 000 pracowników.

Audax Renewables sp. z o.o.
Audax Renewables sp. z o.o.

Audax zajmuje się rozwojem czystej energii. Główna siedziba firmy znajduje się w Barcelonie. Główną działalnością przedsiębiorstwa jest wytwarzanie energii z wykorzystaniem wyłącznie źródeł odnawialnych. Audax prowadzi sprzedaż dla ponad 100 000 klientów.

Kogeneracja Energetyka Cieplna Opolszczyzny SA 
Kogeneracja Energetyka Cieplna Opolszczyzny SA 

Firma ECO rozpoczęła swoją działalność w 1974 roku. Firma zajmuje się obrotem energii elektrycznej, produkcją, a także dystrybucją energii cieplnej. ECO ma oferty na energię dla wszystkich klientów. Przedsiębiorstwo koncesję na obrót energią uzyskało w 2012 roku.

IEN Energy sp. z o.o. 
IEN Energy sp. z o.o. 

IEN Energy Sp. z o.o. funkcjonuje na rynku od 2013 roku. Firma jest spółką obrotu świadczącą usługi głównie w obszarze OZE i Klastrów Energii. Celem firmy jest znalezienie optymalnego kierunku sprzedaży energii. Oferty firmy dotyczą wszystkich klientów.

EWE Energia sp. z o.o.
EWE Energia sp. z o.o.

Jest to firma, która zajmuje się sprzedażą i dystrybucją gazu ziemnego oraz sprzedażą energii elektrycznej. Spółka posiada sieci gazowe na terenie województwa: dolnośląskiego, opolskiego, lubuskiego, łódzkiego, lubelskiego, a także świętokrzyskiego.

Plus Energia sp. z o.o.
Plus Energia sp. z o.o.

Spółka zajmująca się sprzedażą i dystrybucją energii elektrycznej. Posiada oferty dla klientów indywidualnych oraz małych dużych i średnich przedsiębiorców. Główna siedziba firmy mieści się w Warszawie. Kapitał zakładowy spółki wynosi: 54 950,00 zł.

ERGO Energy sp. z o.o.
ERGO Energy sp. z o.o.

Ergo Energy jest sprzedawcą prądu i gazu. Firma powstała w 2011 r. Jej siedziba mieści się w Sopocie. Kolejne dwa oddziały znajdują się w Warszawie i Gdyni. Ergo Energy posiada oferty na sprzedaż prądu dla przedsiębiorców oraz klientów indywidualnych.

Enesta sp. z o.o.
Enesta sp. z o.o.

Siedziba spółki Enesta mieści się w Stalowej Woli. Jest to firma, która oferuje sprzedaż i dystrybucję energii elektrycznej. Przedsiębiorstwo posiada koncesję zatwierdzoną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Kapitał zakładowy spółki wynosi: 50 402 000 zł.

Elektrix S.A.
Elektrix S.A.

Elektrix to sprzedawca energii elektrycznej oraz gazu ziemnego. Przedsiębiorstwo funkcjonuje od 2001 roku, jako spółka akcyjna – od 2017 roku. Kapitał zakładowy firmy wynosi: 1 000 000,00 zł. Firma posiada również udziały w spółce ATW Kapital GmbH.

Energomedia sp. z o.o.
Energomedia sp. z o.o.

Energomedia to spółka, która powstała w 1997 roku. Przedsiębiorstwo od początku swojej działalności zajmowało się sprzedażą wytworzonych mediów elektrycznych. Firma od 1999 r. obraca również energią elektryczną. Wtedy uzyskała koncesje na wykonywanie takich działań.

Firmy sprzedażowe

Firmy sprzedażowe

Zmiana sprzedawcy energii elektrycznej dotyczy wszystkich odbiorców prądu, jest to swoboda w decydowaniu o tym, od kogo kupujemy energię elektryczną. Sprzedaż energii dla firm staje się coraz bardziej popularna. Firmy w całej Polsce coraz częściej decydują się zmienić sprzedawcę prądu. Przedsiębiorcy świadomie poszukują, głównie przez internet, korzystniejszej oferty na zakup energii czy gazu, niż kontrakt z dotychczasowym sprzedawcą.

Zmienić sprzedawcę energii może każdy przedsiębiorca, nawet jeśli posiada on umowę kompleksową na sprzedaż energii elektrycznej dla firm i jego dystrybucję. Firmy sprzedażowe w Polsce proponują coraz więcej atrakcyjnych ofert. Obecność na rynku energii firm zajmujących się sprzedażą prądu, oznacza dla klientów zawarcie umowy na zakup prądu, na warunkach oraz stawkach, które aktualnie nie obciążają firmowego budżetu.

Dostawcy energii w Polsce przesyłają energię sprzedawcą. Następnie jest ona przekazywana do odbiorców końcowych.

Aktualnie firmy i instytucje w całej Polsce nie mają żadnych ograniczeń ilościowych w zakresie zmiany sprzedawcy energii elektrycznej. Jedynym ograniczeniem jest okres wypowiedzenia z dotychczasowym sprzedawcą prądu. Dobry sprzedawca energii jest w stanie zaproponować Ci ofertę, która będzie dużo korzystniejsza od tej, z której obecnie korzystasz.

Sprzedaż energii elektrycznej dla firm jest bardzo dobrą alternatywą, która może Ci przynieść wiele korzyści. Jeżeli chodzi o okres wypowiedzenia podczas zmiany, jest on różny, w zależności od zapisu w aktualnie trwającym kontrakcie na sprzedaż prądu. Dotyczy to również klientów indywidualnych.

Switch Energy posiada w swojej bazie tylko takich sprzedawców energii elektrycznej dla firm, którym można zaufać. Nie musisz się zastanawiać nad tym, który sprzedawca prądu ma najkorzystniejszą ofertę — zrobiliśmy to za Ciebie! W naszej porównywarce znajdziesz firmy, które posiadają ugruntowaną pozycję na rynku energii oraz takie, które wywiązują się z zawieranych umów, zabezpieczając wolumen energii potrzebny swoim klientom. To wszystko oznacza koniec Twoich problemów z poszukiwaniem swojego nowego sprzedawcy prądu.

Firmy na rynku energetycznym w Polsce oferują zakup prądu na podstawie stałych cenników, a niektóre z nich posiadają oferty na zakup energii elektrycznej w hurtowej cenie. W porównywarce znajdziesz też podmioty, które posiadają oferty również na gaz dla firm i chętnie przedstawią ofertę na oba produkty — energię i gaz. Zmianie sprzedawcy prądu nie musi towarzyszyć ogrom formalności — potrafimy zminimalizować uciążliwe formalności dla klienta. Przeprowadziliśmy przez proces zmiany sprzedawcy prądu wiele firm w całej Polsce. Porównywarka Switch Energy to jedyne narzędzie w polskim internecie, które pomaga porównać oferty kilkudziesięciu firm z rynku energii elektrycznej oraz gwarantuje płynnie zmienić sprzedawcę energii.

Operator systemu dystrybucyjnego to inaczej dostawca prądu. Zmieniając sprzedawcę energii, nie zmieniasz operatora systemu dystrybucyjnego. Dostawcy prądu nie mają wpływu na proces sprzedaży energii, przedstawiane oferty, usługi, ani formę zawieranych umów. Sprzedawca energii wystawia fakturę za zużycie energii elektrycznej. Operator systemu dystrybucyjnego (dostawca prądu) wystawia fakturę za jej dystrybucję, czyli koszt dostarczenia energii.

Jedyna porównywarka cen prądu na rynku

Porównujemy ceny
prądu, w 100% online

Switch Energy to idealne rozwiązanie dla firm

Zarządzasz zakupem prądu w swoim przedsiębiorstwie?
Porównaliśmy dla Ciebie aktualne oferty energii elektrycznej.
Sprawdź i przekonaj się, która jest dla Ciebie najlepsza.