PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o. 

PGNiG posiada oddziały w Rosji, Pakistanie, Białorusi i Ukrainie oraz udziały kapitałowe w około 30 spółkach zależnych. W większości zajmuje się poszukiwaniami i wydobyciem gazu ziemnego oraz ropy naftowej. Jest dystrybutorem i sprzedawcą energii elektrycznej. W Polsce z usług firmy korzysta blisko 7 mln osób.

PGNiG to największa firma na polskim rynku naftowym i gazowniczym. Głównie zajmuje się: sprzedażą, magazynowaniem oraz dystrybucją paliw gazowych i płynnych. Gaz jest czystym, naturalnym paliwem, które wydobywa się ze złóż znajdujących się pod ziemią.

Produkt, jakim jest energia elektryczna, również należy do zasobu, którym operuje firma. 

PGNiG to zaufany dostawca oraz sprzedawca prądu dla firm i klientów indywidualnych. W swojej ofercie ma usługi zarówno dla małych, jak i dużych przedsiębiorców. Długość linii dystrybucyjnych spółki wynosi 277 tysięcy km. 

Firma nieustannie poszerza swoje oferty o nowe produkty. Obecnie zajmuje się również odnawialnymi źródłami energii. W tej przestrzeni oferuje pompy ciepła, fotowoltaikę oraz kogenerację. Klienci coraz częściej pytają o takie rozwiązania oraz podejmują względem nich konkretne działania. 

Połączenie PGNiG z PKN Orlen SA

O połączeniu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa z Polskim Koncernem Naftowym Orlen, można było usłyszeć oraz przeczytać 26 września 2022 roku. To właśnie wtedy odbyło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie, podczas którego zapadła decyzja o przeprowadzeniu fuzji przedsiębiorstw. W związku z wydarzeniem, w mediach pojawiło się wiele treści opisujących wyżej wymienione działania. 

Pozytywnym aspektem połączenia jest wzmocnienie sektora energetycznego oraz uodpornienie na zawirowania rynkowe, poprzez budowanie niezależności od dostawców surowców. Obecnie nadrzędnym celem PGNiG jest wzrost wartości spółki. Wizją firmy natomiast jest bezpieczeństwo, odpowiedzialność i efektywność w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań energetycznych.

Usługi PGNiG

PGNiG posiada oferty zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dużych i małych przedsiębiorców. Jest to lider rynku gazu ziemnego i ciepła w Polsce. Firma zajmuje się produkcją ciepła oraz energii elektrycznej. PGNiG proponuje zróżnicowane usługi dotyczące dostawy gazu. Podpisując z nimi umowę, nie musisz o nic się martwić. PGNiG to stabilna, odpowiedzialna firma, której warto zaufać. 

Zobacz nasz ranking.

Formalności z PGNiG 

W PGNiG przez wszystkie formalności przejdziesz sprawnie niezależnie od tego, czy kontaktujesz się indywidualnie, czy poprzez system internetowy placówki. W przypadku działań w przestrzeni on-line jest to bardzo proste. 

Jeśli poszukujesz draftu dokumentu – na stronie głównej firmy znajdziesz pliki do pobrania np.: wniosek o określenie warunków przyłączenia do sieci dystrybucyjnej czy dokumenty dotyczące oferty energii elektrycznej. Zgodnie z opinią internautów współpraca z firmą odbywa się na wysokim poziomie. Od pierwszej rozmowy z przedstawicielem, aż po realizację umowy.

Spółka PGNiG należy do zarządu giełdy papierów wartościowych

Akcje PGNiG notowane są na rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie od 23 września 2005 roku. Papiery wartościowe firmy należą do najbardziej rozpoznawalnych i uznanych na warszawskiej giełdzie.

Podstawowe informacje o PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o.

Pełna nazwa firmy: PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o.

Data rejestracji: 3 grudnia 2013 r.

NR KRS: 0000488778

NR NIP: 5272706082

NR REGON: 147003421

Forma prawna: Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Kapitał zakładowy: 631 mln zł 

Data wpisu do rejestru przedsiębiorców: 3 grudnia 2013 r.

Organ reprezentacyjny: ZARZĄD

Zmiana sprzedawcy energii elektrycznej