Sprawdź w 3 minuty oferty na tani prąd dla firm!

Prąd dla firm – darmowy
kalkulator ofert energii

  • Pomagamy znaleźć najniższe stawki prądu

  • Obniżamy ceny nawet o 40%
  • 100% online, bez zbędnych formalności
Taki widok zobaczysz po przejściu dalej
Taki widok zobaczysz po przejściu dalej

Przełączymy Cię
na tańszy prąd!

Twój aktualny sprzedawca
To pole jest wymagane.
Średni miesięczny rachunek za energię
To pole jest wymagane
NIP firmy
Podaj prawidłowy NIP
Twoje dane są bezpieczne

Dokończ formularz i poznaj oferty sprzedawców energii elektrycznej

Imię
Podaj imię
Adres e-mail
Podaj prawidłowy adres e-mail
Numer telefonu
Podaj prawidłowy numer telefonu
Zgoda jest wymagana
Twoje dane są bezpieczne
Taki widok zobaczysz po przejściu dalej
Taki widok zobaczysz po przejściu dalej

Kalkulator cen energii

Bezpłatnie porównaj oferty energii

Nawet 50 firm sprzedażowych w 3 minuty

Wypełnij kalkulator

Podaj nam podstawowe informacje na temat Twojego przedsiębiorstwa. Kalkulator w 2 minuty obliczy nawet 50 ofert na sprzedaż energii elektrycznej!

Porównaj oferty

Policz, ile możesz zaoszczędzić podczas zmiany sprzedawcy prądu. Sprawdź, jakie oferty mają firmy sprzedażowe i wybierz najlepszą dla siebie.

Porozmawiaj z opiekunem

Po wypełnieniu formularza opiekun Switch Energy skontaktuje się z Tobą. Przedstawi Ci oferty sprzedażowe i wyjaśni, na czym polega zmiana sprzedawcy prądu.

Podpisz umowę

Proces podpisania umowy odbywa się zdalnie. Nie poniesiesz dodatkowych kosztów. Krok po kroku przeprowadzimy Cię przez wszystkie formalności.

Dlaczego
kalkulator
cen prądu?

Jeśli chcesz sprawnie zmienić ofertę sprzedażową w swojej firmie, skorzystaj z naszego kalkulatora. Dzięki niemu zauważalnie obniżysz swoje rachunki za prąd, a zaoszczędzone środki możesz przeznaczyć na dalszy rozwój firmy. Jeżeli zastanawiasz się, w jaki sposób zacząć taką zmianę, jesteś w odpowiednim miejscu. Nasi konsultanci krok po kroku wytłumaczą Ci, na czym dokładnie polega cały proces i dopełnią za Ciebie wszelkich formalności.

Świadomy wybór oferty

Na rynku energii można znaleźć wiele ofert sprzedażowych. Jednak nie wszystkie korzystne. Dzięki kalkulatorowi poszerzysz swoją wiedzę na temat aktualnych stawek prądu. Dowiesz się, które są bardziej a które mniej opłacalne. Świadomie podejmiesz decyzję o wyborze odpowiedniej oferty dla swojego przedsiębiorstwa, nie przepłacając za miesięczny rachunek.

Czy wiesz, że zmieniając sprzedawcę energii elektrycznej, możesz zaoszczędzić nawet 40% standardowego rachunku? Dzięki zasadzie Third Party Access od 2007 roku możliwa jest zmiana sprzedawcy energii elektrycznej. Taka opcja daje możliwość oszczędności nawet 40% miesięcznych kosztów.

Dzięki odpowiednio dobranej ofercie zaoszczędzisz środki, które będziesz mógł/mogła przeznaczyć na rozwój firmy. Dopasuj nową taryfę do potrzeb swojego przedsiębiorstwa i ciesz się elastycznością energetyczną. Zmiana sprzedawcy to prosty zabieg księgowy, który może znacznie poprawić warunki energetycznej Twojej firmy.

Pomoc – popularne tematy

Najczęściej zadawane pytania

Czym jest kalkulator prądu Switch Energy?

Jako Switch Energii stworzyliśmy dla naszych Klientów bezpłatny kalkulator cen prądu. Dzięki niemu porównasz aktualne ceny energii dla taryf A, B, C i wybierzesz dla siebie najkorzystniejszą. Podejmij świadomą decyzję i ciesz się oszczędnościami w firmie przez kolejne lata. Na bazie wyliczenia z kalkulatora możesz również podjąć decyzję o zmianie sprzedawcy energii elektrycznej. Dzięki niej unikniesz wysokiej opłaty handlowej i obniżysz miesięczne rachunki za prąd nawet o 40%. Przekonaj się, że energia elektryczna i jej ceny nie muszą być aż tak wysokie.

Odbiorco energii, pamiętaj! Kontaktując się ze Switch Energy możesz otrzymać niższe stawki prądu, niż te z kalkulatora. Kalkulator jest wyłącznie narzędziem do szacunkowego rozeznania się w obowiązujących stawkach, a te, które prezentujemy, nie stanowią oferty.

Aby wybrać korzystną umowę energii elektrycznej, pierwsze, nad czym należy się skupić, jest wybór odpowiedniej taryfy, oferty i firmy sprzedażowej. Jak to zrobić nie poświęcając zbyt wiele czasu? Pierwszym i tak właściwie najważniejszym krokiem, jest świadomość cen rynkowych.

Użyj kalkulatora cen prądu, sprawdź, jak kształtują się aktualne oferty energii. Podejmij decyzję o wyborze konkretnej firmy sprzedażowej. Dzięki takiemu rozwiązaniu unikniesz przepłacania na rachunkach, a zaoszczędzoną gotówkę będziesz mógł/mogła zainwestować w rozwój swojej firmy.

W sieci pojawiają się pytania na temat tego, czy warto skorzystać z kalkulatora prądu. Użytkownicy mają wiele wątpliwości. Oczywiście są one uzasadnione. Dlaczego? Ponieważ istnieje wiele firm, które proponują darmową kalkulację nieaktualnych cen. W wyniku tego Klient jest narażony na stare i niewiarygodne dane.

Jako Switch Energy wiemy, jak temu zaradzić. Nasz kalkulator prądu ma najświeższe rynkowe stawki energii, które cały czas są aktualizowane. Dzięki takim zabiegom u nas zawsze uzyskasz wiarygodne porównanie ofert. Jeżeli zależy Ci na monitorowaniu aktualnej sytuacji rynkowej pod względem cen energii elektrycznej, jesteś w odpowiednim miejscu. Kalkulator kosztu prądu przeliczy dla Ciebie kluczowe stawki.

Jest to pytanie, które często pojawia się w kwestii cen prądu. Ceny energii elektrycznej ustanawiane są przez Urząd Regulacji Energetyki za pośrednictwem firm energetycznych. Sprzedawcy prądu ustalają stawki, które później muszą zostać zweryfikowane i zatwierdzone przez prezesa URE. Taki proces następuje co roku. W skład stawek wchodzą: koszt energii elektrycznej i jej dystrybucja.

W roku 2023 mikro, małych i średnich przedsiębiorców obowiązywała stała stawka za energię elektryczną. Wynosiła ona 785 zł/MWh netto tj. 69,3 grosze za 1 kWh. Natomiast poza ustawą o mrożeniu cen energii można przyjąć, że średnia cena za 1 kWh prądu w 2023 roku to ok. 0,85 zł brutto. Wysokość stawki oczywiście różni się ze względu na taryfę, z której korzystasz lub ze względu na dystrybutora i sprzedawcę, z którymi masz zawartą umowę.

Niezależnie od tego, czy korzystasz z prądu dla firm, czy dla właścicieli gospodarstw domowych, na sprzedaż energii elektrycznej i cenę Twojego rachunku składają się również opłaty dodatkowe: stałe i zmienne. Zatem jeżeli zauważyłeś/zauważyłaś wzrost cen energii, wiedz, że może on być spowodowany nie tylko narzuceniem opłaty handlowej, ale też wzrostem ceny produkcji energii, z którym dystrybutorzy muszą się konfrontować.

W ostatnich miesiącach cena energii (indeks TGEBase) na Towarowej Giełdzie Energii kształtowała się następująco:

  • sierpień – 517,07 zł
  • wrzesień – 530,79 zł
  • październik – 458,76 zł

Na Towarowej Giełdzie Energii mogą kupować podmioty, które mają członkostwo i pozwolenie na działanie przez Zarząd Giełdy.

Na rynku hurtowym można zaobserwować wysoki wzrost ceny energii elektrycznej. Oczywiście takie warunki przekładają się również na cenę prądu dla Klientów.

Podwyżki cen prądu są uwarunkowane wieloma czynnikami. Pierwszy z nich to wysoka cena surowców. Przez aktualne ceny węgla produkcja energii jest droższa. Aby zrekompensować sobie takie stawki, spółki energetyczne podnoszą ceny opłat dodatkowych. W 2023 roku wytwórcy energii podwyższyli cenę opłaty mocowej nawet do 500 zł.

Warto również wspomnieć, że w firmach obowiązują bardziej rygorystyczne przepisy i regulacje niż w gospodarstwach domowych. W 2023 roku cena dla mikro, małych i średnich firm wynosi 785 zł/MWh. Takie warunki mają funkcjonować do 31 grudnia 2023 roku.

W 2023 roku każdy sprzedawca energii elektrycznej ma obowiązek zamrozić ceny prądu dla wszystkich odbiorców, również dla firm. Jeżeli zastanawiasz się, w jaki sposób skorzystać z mrożenia cen, zapytaj swojego sprzedawcę prądu. Poza tym, na stronie internetowej większości dystrybutorów, znajdziesz wniosek o zamrożenie cen, który należy wypełnić.

Z takim rozwiązaniem ponoszony przez Ciebie koszt energii elektrycznej nie wzrośnie poza wyznaczony limit jeszcze przez połowę 2024 roku. Natomiast to, co możesz zrobić, aby poczuć bezpieczeństwo energetyczne również po upływie czasu mrożenia stawek, to zmiana sprzedawcy energii elektrycznej i zawarcie długoterminowej umowy na konkretną kwotę w danej taryfie. Taki zabieg pozwoli Ci zatrzymać stawki prądu na tym samym poziomie nawet przez kolejne 2 lub 5 lat.

Aby z łatwością zweryfikować, jakie są ceny prądu na rynku, wykorzystaj kalkulator cen prądu. To proste narzędzie, które pozwoli Ci zaoszczędzić wiele czasu. Dzięki takiemu rozwiązaniu szybko dowiesz się, jak kształtują się ceny, porównasz je i wybierzesz taką, która jest najbardziej dopasowana do Twoich potrzeb.

Kalkulator cen prądu dla firm jest bardzo intuicyjny. Wystarczy, że uzupełnisz najważniejsze dane, czyli grupę taryfową, w której się aktualnie znajdujesz i numer NIP Twojej działalności. Wówczas dostaniesz listę ofert z aktualnymi cenami wielu sprzedawców.

Od 1 października 2023 r. samorządy, podmioty wrażliwe, a także mali i średni przedsiębiorcy zamiast 785 zł MWh płacą 693 zł za MWh. To maksymalna cena energii, która ma obowiązywać co najmniej do końca 2023 roku. Zwiększono również limit zużycia energii z 2 tys. za kWh do 3 tys.

Ceny energii elektrycznej, które ponoszą Klienci biznesowi, mają zostać zamrożone przez kolejne pół roku. Jednostki samorządu terytorialnego i podmioty użyteczności publicznej, które przekraczają zużycie o wysokości 1,5 MWh, od 1 stycznia 2024 r. do czerwca, mają mieć utrzymane ceny na poziomie 693 zł/MWh.

21 listopada rząd przyjął projekt ustawy, który ma chronić odbiorców energii przez kolejne pół roku. To przedłużenie zasad, które obowiązują w 2023 roku w celu wsparcia odbiorców energii elektrycznej, paliw gazowych i ciepła.

Jeżeli zastanawiasz się, czy warto korzystać z odnawialnych źródeł energii, bezapelacyjnie odpowiadamy, że TAK. Takie rozwiązanie na pewno przyniesie duże oszczędności Twojej firmie, a także pozwoli ograniczyć emisję CO2 do atmosfery.

Jednak aby jeszcze bardziej obniżyć ponoszone miesięczne wydatki, dobrze jest zmienić sprzedawcę energii elektrycznej. Sprawdź, czy na rynku znajduje się niższa kwota od tej, którą aktualnie opłacasz, podpisz umowę długoterminową i ciesz się bezpieczeństwem energetycznym swojego przedsiębiorstwa.