Enesta sp. z o.o.

Enesta sp. z o.o. ( W RESTRUKTURYZACJI)

Enesta jest spółką, która działa w branży energetycznej. Siedziba przedsiębiorstwa mieści się w Stalowej Woli. Firma została wpisana do rejestru przedsiębiorców w 2001 roku, natomiast samą działalność założono w 1999 roku. Obecnie znajduje się w restrukturyzacji. 

Usługi, które znajdziesz w firmie Enesta to: obrót i sprzedaż energii elektrycznej, gazu oraz sprzedaż i dystrybucja ciepła. Historia powstania przedsiębiorstwa jest długa, sięga aż 1937 roku. W 2022 roku udziałowcem przedsiębiorstwa został Tauron. Posiada on 11,19% udziałów w kapitale zakładowym spółki. 

Firma Enesta jako sprzedawca energii elektrycznej 

Operator Systemu Dystrybucyjnego – taką funkcję pełni Enesta. Niesie ona za sobą obowiązki, którymi są: przesył i dostawa energii elektrycznej na wyznaczonym obszarze oraz konserwacja sieci energetycznych. Firma działa na podstawie koncesji, które wydał Prezes Regulacji Energetyki. 

Enesta swoim klientom oferuje usługi w zakresie sprzedaży prądu, ale też oferty na fotowoltaikę. Oferty na energię elektryczną w przedsiębiorstwie przeznaczone są dla klientów indywidualnych oraz małych i dużych firm. Spółka posiada również koncesję na sprzedaż i dystrybucję gazu. Wśród swoich usług Enesta prowadzi także sprzedaż i dystrybucję ciepła. Firma sprzedaje też fotowoltaikę.

Wysokość ceny Twoich rachunków zależna jest od oferty, którą wybierzesz. Aby zorientować się w kwestii aktualnych cen związanych z energią elektryczną na rynku, możesz skorzystać z naszej porównywarki. Jest to prosty i szybki krok do wyboru oferty dopasowanej do Twoich potrzeb. 

(button) „Porównaj ceny energii elektrycznej”

Akcje firmy 

Kapitał Zakładowy przedsiębiorstwa wynosi: 50 402 000 zł.

Podstawowe informacje o Enesta sp. z o.o.

Pełna nazwa firmy: EWE Energia Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

NR KRS: 0000022699

NR NIP: 8652135842

NR REGON: 830453070

Forma prawna:  Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Kapitał zakładowy:  50,4 mln zł   

Data wpisu do rejestru przedsiębiorców: 25 czerwca 2001 r.

Organ reprezentacyjny: ZARZĄD

Zmiana sprzedawcy energii elektrycznej