PKP Energetyka S.A.

PKP Energetyka S.A. to jedna z większych spółek w polskiej branży energetycznej. W grudniu 2023 roku firma PGE ogłosiła, że kupi wyżej wymienione przedsiębiorstwo. Łączny koszt tej transakcji został wyceniony na 5 mld 944 mln zł.

Obecnie firma nosi nazwę: PGE Energetyka Kolejowa S.A., a jej oferta skierowana jest zarówno do odbiorców korporacyjnych, gospodarstw domowych, jak i kolejowych przewoźników. Głównymi zadaniami firmy jest dystrybucja oraz sprzedaż energii elektrycznej dla klientów indywidualnych i biznesowych.

Przed podjęciem współpracy z PGE, PKP Energetyka uzyskała koncesję na dostarczanie prądu dla firm i prądu dla klientów indywidualnych do 2030 roku. Ze względu na dużą sieć dystrybucyjną, podjęto decyzję o rozszerzeniu spółki. Jest to jedno z największych przedsiębiorstw energetycznych w Polsce pod względem przychodów oraz sprzedanego wolumenu energii elektrycznej.

PKP Energetyka jako dostawca energii

PKP Energetyka a teraz już PGE Energetyka Kolejowa S.A., to również dostawca energii elektrycznej, który zasila sieci trakcyjne PKP PLK. Energia, którą dysponuje przedsiębiorstwo, pochodzi z różnych źródeł, również z OZE. Jego największym źródłem paliw jest węgiel kamienny i brunatny. 

Surowce te zajmują ponad 80% składników przetwarzanych na energię. Obecnie z usług PKP Energetyka korzysta 50 tysięcy klientów. Firma posiada w swojej strukturze wielu ekspertów. Uznawana jest za rzetelną i godną polecenia. Jest to spółka, która wyróżnia się spośród wielu firm. 

Grupa podzielona jest na poszczególne oddziały:

  • Oddział Paliwa,
  • Oddział Obrót,
  • Oddział Dystrybucja,
  • Oddział Usługi.

Podstawowe informacje o PKP Energetyka S.A.

Pełna nazwa firmy: PKP Energetyka S.A.

Data wykreślenia z rejestru przedsiębiorców: 06.04.2009 r.

Obecna nazwa firmy: PGE Energetyka Kolejowa S.A.

NR KRS: 0000322634

NR NIP: 5262542704

NR REGON: 017301607

Forma prawna: Spółka akcyjna

Kapitał zakładowy: 844,9 mln zł 

Data wpisu do rejestru przedsiębiorców: 2 lutego 2009 r.

Organ reprezentacyjny: ZARZĄD

Zmiana sprzedawcy energii elektrycznej