Axpo Polska sp. z o.o. 

Firma Axpo jest częścią szwajcarskiej grupy energetycznej. Założona została w 2001 roku. Obecnie działa na terenie 30 krajów. Zajmuje się umowami typu off-take na zakup energii i „zielonych certyfikatów”. Główna siedziba firmy znajduje się w Baden w Kantonie Argowia. Jeżeli chodzi o strukturę grupy, w jej skład wchodzi 6 spółek zależnych:

  • Axpo Holding AG,
  • Axpo Power AG (Produkcja i Sieci),
  • Centralschweizerische Kraftwerke AG, CKW
  • Axpo Solutions AG (Trading & Sales),
  • Avectris AG (usługi informatyczne dla Axpo i klientów zewnętrznych),
  • Axpo Polska. 

Axpo Polska to część Grupy Axpo. Przedsiębiorstwo opinie wśród klientów posiada bardzo dobre. Jest to rzetelna firma z solidnym zabezpieczeniem, z której ofert warto skorzystać. Umowy na energię elektryczną kieruje do małych, dużych i średnich przedsiębiorstw. Obecnie zatrudnia około 5000 pracowników.

Axpo – Sprzedawca energii elektrycznej 

Axpo jest międzynarodowym liderem w obrocie energią. Na polskim rynku firma prowadzi skup i sprzedaż energii elektrycznej oraz gazu ziemnego. Swoje usługi przeznacza dla dużych, małych i średnich przedsiębiorstw. Niewątpliwym atutem przedsiębiorstwa jest dostępność oferty na zieloną energię.

Oferta sprzedaży, którą posiada Axpo, dotyczy również stałej ceny prądu. Na podstawie doświadczenia, przedsiębiorstwo rzetelnie wykonuje swoje obowiązki. 

Przy prowadzeniu biznesu takie rozwiązanie może być naprawdę korzystne. 

Wraz z podpisaniem umowy firma gwarantuje niezmienność ceny. Usługi obejmujące prąd, firma oferuje wszystkim klientom. 

Firma oferuje listę produktów oraz przeznacza je klientom indywidualnym i biznesowym. W liście usług oferowanych znajduje się 

Energia elektryczna a odnawialne źródła energii  

Axpo przy wykorzystaniu wieloletniego doświadczenia w branży tworzy rozwiązania przyjazne środowisku. Są one oparte na technologiach najwyższej jakości. Przedsiębiorstwo jest największym producentem energii odnawialnej. Firma łączy działania dotyczące energii słonecznej i wiatrowej. Przedstawiając ofertę ze źródeł odnawialnych źródeł energii, firma rozszerza swoje działania w Europie. Robi to poprzez elektrownie fotowoltaiczne i słoneczne, które rozbudowuje w Hiszpanii, Polsce, i we Włoszech. Łączna moc docelowych farm ma wynosić 10 GW. Zielona energia to temat w ostatnim czasie bardzo popularny. 

Akcje Axpo 

W firmie Axpo akcje w całości należą do kantonów północno-wschodniej Szwajcarii i ich przedsiębiorstw użyteczności publicznej. Firma Axpo obecna jest na terenie całej Europy na giełdach energii i platformach brokerskich.

Podstawowe informacje o Axpo Polska sp. z o.o.

Pełna nazwa firmy: Axpo Polska sp. z o.o.

NR KRS: 0000020839

NR NIP: 5262483798

NR REGON: 016380846

Forma prawna: spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Kapitał zakładowy: 241,3 mln zł

Data wpisu do rejestru przedsiębiorców: 29 czerwca 2001 r.

Organ reprezentacyjny: ZARZĄD

Zmiana sprzedawcy energii elektrycznej