Stabilna sprzedaż energii elektrycznej dla firm – Respect Energy

Autor: Switch Energy · Opublikowano: 22.01.2024 r.
Stabilna sprzedaż energii elektrycznej dla firm – Respect Energy

Stabilna sprzedaż energii elektrycznej dla firm to temat pożądany przez jej odbiorców. W roku 2023 sprzedawcę prądu zmieniło aż 234,4 tys. przedsiębiorców i 745,9 tys. właścicieli gospodarstw domowych. Jedną z firm, która cieszy się dobrymi opiniami wśród konsumentów jest Respect Energy. Przedsiębiorstwo oferuje swoim odbiorcom między innymi sprzedaż zielonej energii. 

Stabilna sprzedaż energii elektrycznej – dlaczego to ważne? 

W dobie niestabilnej sytuacji energetycznej i rosnącej inflacji, wielu sprzedawców prądu z dnia na dzień wypowiedziało umowę swoim odbiorcom. Musieli oni szybko znaleźć inne oferty sprzedażowe lub skorzystać z usług dystrybutorów, którzy oferowali horrendalne stawki energii elektrycznej.

Taka sytuacja doprowadziła do wielu zawahań finansowych zarówno odbiorców indywidualnych jak i biznesowych. Zostali oni narażeni na duży dyskomfort związany z prowadzeniem swoich firm, wielu przedsiębiorstw również zawiesiło lub całkowicie zamknęło działalność gospodarczą. Wysokie ceny energii elektrycznej dla firm były jednym z czynników, które na to wpłynęły. 

Stabilna sprzedaż energii dla firm jest ważna. Daje poczucie bezpieczeństwa i możliwość długoterminowego planowania wydatków. Dlatego jeśli planujesz zmienić sprzedawcę energii na takiego, który zaproponuje Ci tańszą ofertę, zanim go wybierzesz, sprawdź, jaka jest jego sytuacja na rynku. Takie działanie uchroni Cię przed niepożądanymi sytuacjami. 

Aby się upewnić w decyzji, możesz również skorzystać z takiego narzędzia, jak porównywarka cen energii. Dzięki niemu wybierzesz najkorzystniejszą ofertę.

Zmiana sprzedawcy prądu – statystyki 2023 r.

Zgodnie ze statystykami podanymi przez Urząd Regulacji Energetyki, mimo obowiązującej ustawy o mrożeniu cen energii elektrycznej, w 2023 roku z możliwości zmiany sprzedawcy prądu skorzystało ponad 8 tys. odbiorców energii. 

Prawo do zmiany sprzedawcy energii elektrycznej od 2007 roku jest jednym z podstawowych praw konsumenta. 

W pierwszym kwartale 2023 roku ze zmiany sprzedawcy prądu skorzystało 4,1 tysiąca odbiorców indywidualnych (grupa G) i 4 tysiące odbiorców biznesowych z grup taryfowych: A, B, C.

Jednak Urząd Regulacji Energetycznej alarmuje, że wraz z rosnącą liczbą sprzedawców i ofert, rośnie również liczba podmiotów, które stosują nieuczciwe praktyki rynkowe. 

Dlatego, zanim wybierzesz konkretnego sprzedawcę energii, sprawdź: czy oprócz sprzedaży prądu oferta zawiera dodatkowe usługi i związane z tym opłaty, na jakich zasadach będzie odbywać się rozliczenie po upływie okresu obowiązywania ofert, na jaki okres zawarty jest kontakt i jakie są warunki wypowiedzenia umowy. 

Warto wiedzieć

Proces zmiany sprzedawcy prądu to prosta formalność, którą można wykonać całkowicie zdalnie. Takie działanie jest możliwe od 2007 roku, czyli wtedy, kiedy weszła zasada Third-party Access. Dzięki tej zasadzie Operator Systemu Dystrybucyjnego może udostępnić sprzedawcy infrastrukturę sieciową w celu dostarczenia usługi klientom.

Respect Energy – stabilny gracz na rynku energii elektrycznej

Respect Energy to firma, która na rynku energii elektrycznej jest już obecna 10 lat. Na początku przedsiębiorstwo tworzyło Towarzystwo Rozwoju Małych Elektrowni Wodnych (TRMEW) i z czasem przekształciło się w TRMEW Obrót zajmując się sprzedażą energii. Udziałowcami firmy stali się właściciele małych elektrowni wodnych i firm, które pracują na ich rzecz. 

Z biegiem czasu firma ewoluowała, umacniając swoją pozycję i pozyskując inwestorów strategicznych. Kolejnym ważnym wydarzeniem w historii przedsiębiorstwa był zakup farmy wiatrowej w Wicku w 2022 roku. Respect Energy otworzył również największą farmę fotowoltaiczną w Europie Środkowo-Wschodniej, która jest zlokalizowana w Zwartowie w województwie pomorskim. 

Na swoim koncie osiągnięć przedsiębiorstwo ma również postawienie farmy wiatrowej w Jędrzychowicach i Zgorzelcu. Łączna moc zainstalowanych urządzeń wynosi 50 MW. 

Firma Respect Energy w 2023 roku podpisała również umowę z Funduszem Obrony Środowiska o wyłącznej współpracy w zakresie rozwoju projektów energetyki jądrowej w Polsce. 

Jest to stabilny gracz na rynku energii. Przedsiębiorstwu zaufało już 15 0000 klientów, którzy tylko w roku 2022 przyczynili się do redukcji aż 675 533 ton dwutlenku węgla. 

Kapitał zakładowy spółki wynosi: 6,2 mln zł 

Oferta Respect Energy dla wszystkich odbiorców energii

Jeżeli planujesz poprawić swoją sytuację energetyczną, w Respect Energy znajdziesz wiele ofert, które mogą być dla Ciebie atrakcyjne. 

Przedsiębiorstwo zajmuje się sprzedażą energii elektrycznej i oferuje 3 kluczowe, elastyczne formuły: sprzedaż energii elektrycznej w stałej cenie, sprzedaż energii w transzach i sprzedaż spot. 

Formuła, która dotyczy stałej ceny, zawiera umowę na 5 lat. Oznacza to, że przez taki czas Twoja cena zostanie zastrzeżona (nie ulegnie zmianie). To bardzo dobre rozwiązanie dla klientów, którzy kierują się długoterminową stabilizacją finansową.

Transze to wariant, który opiera się o notowania energii na Towarowej Giełdzie Energii Elektrycznej. Ze strony firmy energetycznej w Polsce zyskasz opiekę ekspertów, którzy krok po kroku wytłumaczą Ci zasady działania giełdy. Dostaniesz również informacje na temat tego, w którym momencie podejmować działania.

To wariant przeznaczony dla Klientów, którzy korzystają ze stabilnego poboru energii. W tym przypadku ceny zakupu są oparte o notowania Rynku Dnia Następnego Towarowej Giełdy Energii. 

Respect Energy nie zajmuje się dystrybucją energii elektrycznej. Przedsiębiorstwo nie pełni również funkcji operatora systemu dystrybucyjnego. 

Zielona energia elektryczna – czy warto z niej korzystać?

Klienci, którzy planują zakup energii elektrycznej, bardzo często słysząc określenie „zielona energia”, utożsamiają je wyłącznie z energią dla firm, którą sami muszą wyprodukować z fotowoltaiki lub turbiny wiatrowej. Jednak takie myślenie jest błędne. 

Aktualnie sprzedaż prądu ma wiele ofert. Zieloną energię można kupić bez inwestycji w drogi sprzęt. Taką propozycję swoim klientom oferuje również Respect Energy. Przedsiębiorstwo odkupuje od firm prąd, który został wyprodukowany z OZE i sprzedaje go klientom. Dlatego jeśli zastanawiasz się, gdzie kupić prąd dla firm, Respect Energy będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem.

Dzięki takiej ofercie już ponad 450 elektrowni OZE zasila tysiące przedsiębiorstw i gospodarstw domowych. Zielona energia elektryczna dla firm wcale nie musi być droższa od zwykłej. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, skontaktuj się z Respect Energy i wybierz ofertę dopasowaną do swoich potrzeb.

Podsumowanie


  1. Stabilność firmy, która sprzedaje energię elektryczną, jest bardzo istotna. Od niej zależy bezpieczeństwo finansowe i energetyczne Twojej firmy.

  2. Respect Energy to sprzedawca prądu, któremu warto zaufać. Przedsiębiorstwo od 10 lat funkcjonuje na rynku energii elektrycznej, a jego kapitał zakładowy wynosi 6,2 mln złotych.

  3. Oferta przedsiębiorstwa przeznaczona jest dla wszystkich klientów, zarówno indywidualnych jak i biznesowych.

  4. Jeżeli chcesz pozyskać zieloną energię, nie musisz kupować fotowoltaiki. Wystarczy, że znajdziesz firmę, która produkuje energię na własną rękę lub odkupuje od producentów i sprzedaje odbiorcom końcowym.

  5. Z Respect Energy podpiszesz umowę sprzedaży energii elektrycznej.

Switch Energy

Switch Energy

Redaktor serwisu

Redakcja Switch Energy to zespół zaangażowanych autorów, a także cenionych współpracowników. Naszym celem jest wspieranie czytelników w podejmowaniu racjonalnych decyzji dot. obniżenia cen energii elektrycznej. Regularnie dostarczamy rzetelnych, aktualnych treści dotyczących branży energetycznej i OZE.

Wiedza

Skorzystaj z naszej
bazy wiedzy