Zielona energia dla firm, tak działa Respect Energy

Autor: Switch Energy · Opublikowano: 23.01.2024 r.
Zielona energia dla firm, tak działa Respect Energy

Zielona energia dla firm to szansa na oszczędność w miesięcznym budżecie przedsiębiorców. Zgodnie ze statystykami, blisko 90% Polaków chce zainwestować w OZE. Respect Energy odpowiada na to zapotrzebowanie. Oferuje klientom energię pochodzącą w 100% z odnawialnych źródeł.

Respect Energy na rynku OZE

Respect Energy to jeden z największych niezależnych podmiotów na rynku energii elektrycznej w Polsce. Przedsiębiorstwo funkcjonuje już 10 lat w przestrzeni odnawialnych źródeł energii. Dorobek wieloletniej działalności firmy to również inwestycje, między innymi we własne źródła wytwórcze. 

Jednym z takich źródeł jest farma fotowoltaiczna w miejscowości Zwartowo. Zajmuje ona powierzchnię zbliżoną do 422 boisk piłkarskich. Rocznie produkcja zielonej energii z tego źródła wynosi 290 GWh. Taka ilość wystarcza, aby zasilić 153 tys. gospodarstw domowych.

Firma jest laureatem Platynowych Megawatów 2022. Przyznano ją za największą aktywność w Rejestrze Gwarancji Pochodzenia w roku 2022.

Pod marką Respect Energy znajduje się również spółka Respect Energy SolarWind. Pełni ona działania w zakresie budowy instalacji fotowoltaicznych. Misją przedsiębiorstwa jest globalne zmniejszenie śladu węglowego i emisji dwutlenku węgla poprzez budowanie ekologicznej świadomości w społeczeństwie i wdrażanie najnowszych technologii z branży odnawialnych źródeł energii.

Firma dba o najwyższą jakość usług. Swoje działania opiera na nowoczesnych technologiach i najlepszych komponentach współpracując ze producentami: falowników, modułów fotowoltaicznych, konstrukcji stalowych, osprzętu elektrycznego oraz infrastruktury energetycznej.

Ważne

Przedsiębiorstwo Decyzją Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki posiada koncesję na obrót energią elektryczną nr DRE.WOSE.4111.1.61.3.2020.ŁG, z dnia 6 listopada 2020 roku.

Respect do zielonej energii

Aktualnie Respect Energy oferuje swoim klientom sprzedaż energii dla firm, która jest pozyskiwana w 100% ze źródeł odnawialnych. 

Oznacza to, że w tej firmie kupisz między innymi kontrakty na energię elektryczną w stałej, określonej cenie. Ponadto, jeżeli zdecydujesz się na ich ofertę, dostaniesz specjalny certyfikat, który potwierdzi, że energia w 100% pochodzi ze źródeł odnawialnych.

“Nasza działalność opiera się na kilku filarach. Pierwszy z nich to odkup energii od wytwórców z odnawialnych źródeł i kierowanie jej do odbiorców końcowych. Sprzedajemy wyłącznie energię odnawialną. Kolejnym naszym filarem jest obrót energią elektryczną na arenie międzynarodowej, aktualnie na terenie Europy”.

Warto wiedzieć

Takie informacje przeczytasz na stronie internetowej przedsiębiorstwa. Można z nich wywnioskować, że firma działa transparentnie, konsekwentnie realizując swój model biznesowy. Kieruje się również wartościami, całkowicie spójnymi z marką.

Respect Energy współpracuje z grupą 600 dostawców zielonej energii i dostarcza produkty OZE do ponad 15 tys. klientów biznesowych. Przedsiębiorstwo swoją działalność prowadzi na 23 rynkach zagranicznych. W przestrzeni firmy działa ponad 400 doświadczonych specjalistów, którzy codziennie pracują nad redukcją śladu węglowego. Kieruje nimi pasja i chęć niesienia lepszego jutra dla poprawy gospodarki energetycznej.

Jeżeli szukasz sposobu na obniżenie rachunków za prąd, skorzystaj z narzędzia, którym jest porównywarka cen energii. Dzięki niemu zyskasz przekrój ofert, przez co będziesz mógł/mogła wybrać najlepszą.

Tańszy prąd dla przedsiębiorców

W dobie transformacji energetycznej zielona energia to sektor, który szybko się rozwija. Również dlatego, że dzięki niej można uzyskać niemałe oszczędności. Z danych Instytutu Fraunhofera wynika, że w 2023 roku w Polsce energia wyprodukowana z odnawialnych źródeł stanowiła aż 26% całkowitej produkcji. 

To rekordowa liczba. Nigdy wcześniej w historii nie odnotowano takiego wyniku. Oznacza to, że transformacja energetyczna w państwie działa i ma się dobrze. Wzrasta również świadomość odbiorców na temat ekologii i działań, które mają pozytywny wpływ na zrównoważony rozwój energetyczny.

Jeżeli jako przedsiębiorca chcesz obniżyć miesięczną cenę swojego rachunku za energię, bardzo dobrym sposobem będzie inwestycja w zieloną energię. Aktualnie jest ona tańsza, niż myślisz. To dobre rozwiązanie dla każdego biznesu, niezależnie od skali prowadzonej działalności.

Energia elektryczna – jaką taryfę wybrać?

Tani prąd dla firm – jeżeli chcesz go uzyskać w Twojej firmie, możesz również skorzystać ze zmiany podmiotu, którym jest sprzedawca energii lub po prostu zmienić taryfę. Istnieje wiele firm sprzedażowych, które mają różne ceny energii. Jednak stabilna i rzetelna firma, którą możemy polecić na rynku, to zdecydowanie Respect Energy. Przedsiębiorstwo ma elastyczne formuły zakupu prądu. Respect pomoże Ci również w wyborze oferty. 

Jeżeli szukasz alternatywy na obniżenie kosztów, dobrym sposobem będzie gwarancja stałej ceny energii nawet na 10 lat. Dodatkowo w Respect Energy możesz wybrać 3 formuły zakupu energii:

Stałą cenę – w tej formule przy podpisaniu umowy na 5 lat, zyskujesz cenę gwarantowaną, która nie wzrośnie ani nie spadnie. Stabilna współpraca i jasne warunki umowy, to świetna propozycja dla klientów, którzy lubią długoterminowo planować finanse.

Transze – ten wariant do dobre rozwiązanie dla klientów, którzy chcą w wybranym momencie kupić energię na Towarowej Giełdzie Energii Elektrycznej (TGE).

Spot – jeżeli Twój pobór energii jest stabilny i chcesz rozliczać dzienne zużycie energii na podstawie indywidualnie ustalonej ceny, to formuła dla Ciebie! Cena prądu w tej opcji jest oparta o notowania Rynku Dnia Następnego Towarowej Giełdy Energii. 

Doradca w placówce pomoże Ci dobrać odpowiednią ofertę.  

Ceny energii elektrycznej w 2024 r.

Stawki, które zostały zatwierdzone sprzedawcom na 2024 rok, są o 31% niższe od stawek z tamtego roku. Przedłużono również mrożenie cen energii do czerwca 2024 roku, czyli tegoroczne maksymalne ceny prądu wyniosą tyle samo, co w 2023 roku. Stawki taryf poza limitem będą nie wiele droższe. Jednak co po okresie ochronnym? 

Nie wiemy, jakiej wysokości stawki będą wtedy obowiązywać. Ale jedno jest pewne, w takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest wzięcie spraw w swoje ręce. Co to dokładnie oznacza? Znajdź taryfę, która będzie mieć niższe stawki, niż ta, z której aktualnie korzystasz i podejmij długoterminową umowę na 2 lub 5 lat. To stabilne rozwiązanie, dzięki któremu zyskasz poczucie bezpieczeństwa finansowego.

Chcesz obniżyć miesięczne rachunki za prąd? Sprawdź jakie firmy energetyczne w Polsce funkcjonują i wybierz dla siebie najlepszą ofertę sprzedażową.

Podsumowanie


  1. Respect Energy to stabilny gracz na rynku energii elektrycznej.

  2. Poza standardowymi ofertami energii przedsiębiorstwo ma również oferty na energię, która została w 100% pozyskana z odnawialnych źródeł.

  3. Tańsza taryfa na energię, to nie tylko prąd z OZE. Zmieniając ofertę na taką, która dotyczy zielonej energii, również możesz zaoszczędzić.

  4. Poza mrożeniem cen energii elektrycznej, warto wziąć sprawę jej stawek we własne ręce. Wybierz umowę długoterminową i ciesz się stabilnością opłat nawet przez 10 lat.

Switch Energy

Switch Energy

Redaktor serwisu

Redakcja Switch Energy to zespół zaangażowanych autorów, a także cenionych współpracowników. Naszym celem jest wspieranie czytelników w podejmowaniu racjonalnych decyzji dot. obniżenia cen energii elektrycznej. Regularnie dostarczamy rzetelnych, aktualnych treści dotyczących branży energetycznej i OZE.

Wiedza

Skorzystaj z naszej
bazy wiedzy