Sprzedaż energii dla firm – 6 mocnych stron Respect Energy

Autor: Switch Energy · Opublikowano: 24.01.2024 r.
Sprzedaz energii dla firm-6 glownych zalet respect energy

Sprzedaż energii dla firm – stawki prądu będą zamrożone do czerwca 2024 roku. Później jedyną szansą na skorzystanie z niższych cen będzie podpisanie umowy długoterminowej. Respect Energy to firma, która jest stabilnym sprzedawcą na rynku. W artykule opisujemy dlaczego.

Prąd dla firm na rynku energii elektrycznej – stawki na rok 2024

Nowy rok to nowe ceny energii dla firm. Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził stawki taryf na rok 2024. Jednak one będą obowiązywać dopiero po przekroczeniu ustanowionych cen maksymalnych. Oznacza to, że ustawa o mrożeniu cen energii elektrycznej została przedłużona do czerwca bieżącego roku.  

Jeżeli przekroczysz limit, będziesz musiał lub będziesz musiała dostosować się do następujących stawek: w PGE Obrót mikro przedsiębiorstwa, które korzystają z taryfy C, za 1 MWH zapłacą 945 zł, w Enerdze 2290 zł, a w Tauronie 2100 zł. 

Zastanawiasz się, od czego tak naprawdę zależy cena energii elektrycznej dla firm? Świadczą o niej stawki prądu na rynku hurtowym, zwłaszcza w przypadku kontraktów terminowych. To dwustronne umowy, zgodnie z którymi sprzedawca jest zobowiązany dostarczać energię w określonym czasie i po ustalonej cenie. 

Jeżeli chcesz obniżyć miesięczne rachunki za energię, świetnym rozwiązaniem będzie porównywarka cen prądu Switch Energy.

Sprzedaż energii elektrycznej? Respect Energy – kto to?

Wiemy, że wybór odpowiedniego sprzedawcy energii elektrycznej spośród masy różnych propozycji rynkowych jest nie lada wyzwaniem. Dlatego jeśli szukasz stabilnej firmy energetycznej w Polsce, to wiedz, że Respect Energy jest jednym z największych niezależnych podmiotów na rynku energii elektrycznej.

Przedsiębiorstwo ma 10 lat doświadczenia w branży. Firma zarządza energią elektryczną, która pochodzi wyłącznie z odnawialnych źródeł i aktualnie współpracuje z grupą ponad 600 wytwórców prądu. 

Ponadto spółka jako pierwsza na rynku w Polsce zaoferowała klientom w 100% zielony miks energetyczny. Możesz być pewny/pewna, że Respect Energy to odpowiedzialne społecznie przedsiębiorstwo, które zatrudnia ponad 400 pracowników. Wszyscy świadomie uczestniczą w budowaniu lepszej przyszłości energetycznej. Zrównoważony rozwój gospodarki to priorytet tej firmy.

6 głównych zalet Respect Energy jako firmy sprzedażowej

 1. Możliwość zakupu zielonej energii

Przedsiębiorstwo sprzedaje zieloną energię. Zatem jeżeli chcesz zredukować ślad węglowy i działać jako odpowiedzialna społecznie firma, w Respect Energy znajdziesz ofertę dla siebie. 

 1. Oferta energii oparta o elastyczne formuły zakupu

Stała cena, transze, SPOT. Niezależnie od tego, której z tych opcji potrzebujesz, w Respect Energy możesz wybrać. Z nimi podpiszesz umowę nawet na 5 lat i tym samym zabezpieczysz swoje finanse.

 1. Stabilny partner na rynku energii

Aktualnie Respect Energy współpracuje z grupą ponad 600 dostawców zielonej energii. Swoją działalność prowadzi na 23 rynkach zagranicznych. Kapitał zakładowy spółki wynosi 6,2 mln zł.

 1. 10 lat doświadczenia w branży energetycznej

Przedsiębiorstwo ma 10-letnie doświadczenie w branży energii elektrycznej. Dzięki nabytemu przez ten czas know-how świadomie podejmuje kroki biznesowe, przygotowując oferty idealnie dopasowane do swoich klientów.

 1. Przedsiębiorstwo, którego model biznesowy jest oparty na zrównoważonym rozwoju gospodarki

Odpowiedzialność społeczna to bardzo ważny aspekt każdego przedsiębiorstwa. Respect to firma, która ma tę świadomość, świadczy o tym, chociażby model biznesowy, który opiera na odnawialnych źródłach energii. 

 1. Odkup energii od wytwórców z odnawialnych źródeł i kierowanie jej do odbiorców końcowych

Aby sprzedawać zieloną energię, firma odkupuje ją od producentów, którzy zajmują się jej pozyskiwaniem. Oczywiście korzysta również z zasobów, które wyprodukowała na własną rękę. W przypadku umów podpisywanych np. na 15 lat z dużymi firmami, przypisuje źródła wytwórcze przeznaczone konkretnemu klientowi.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru sprzedawcy energii?

Energia dla firm – pewnie zastanawiasz się, jak wybrać najlepszą firmę, która zajmuje się sprzedażą energii elektrycznej dla firm? Jeżeli chcesz wybrać odpowiednio, zwróć uwagę na jej stabilność finansową na rynku. 

To bardzo ważny aspekt, od którego zależy bezpieczeństwo Twojego budżetu, a także bezpieczeństwo energetyczne. Dzięki takiej sytuacji zaoszczędzisz sobie niepowołanych problemów. 

Proces zmiany sprzedawcy prądu to prosta formalność, jednak pamiętaj, że aby dobrze wybrać, musisz zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, które opiszemy poniżej.

Gwarancja stałej ceny za energię

Zgodnie z szacunkami Forum Energii, wzrost cen w 2024 roku może wynieść nawet 70 procent. Dlatego (poza okresowym mrożeniem cen energii) zyskasz większe bezpieczeństwo, jeśli zadbasz o długoterminową umowę ze sprzedawcą. Taki wybór uchroni Cię przed nagłym wzrostem stawek. Na spokojnie zaplanujesz swój budżet bez ponoszenia nieprzewidzianych wydatków. 

Skąd sprzedawca prądu pozyskuje energię elektryczną?

To ważny aspekt, który wpływa na kwestię zrównoważonego rozwoju gospodarki. Świadomość energetyczna wśród jej odbiorców wzrasta. Coraz częściej mówi się o transformacji energetycznej. Dlatego to, jaki rodzaj energii wybierzesz, ma znaczenie zarówno z perspektywy Twojego biznesu, jak i ekologii.

Warto wiedzieć

Pamiętaj, jeżeli chcesz zmienić sprzedawcę prądu, możesz to zrobić. Natomiast Operatora Systemu Dystrybucyjnego już nie. To podmiot, który jest przydzielony na stałe do określonego województwa.

Dawniej czarna energia, która jest pozyskiwana z węgla kamiennego, była najbardziej pożądaną formą opału tradycyjnych pieców węglowych. Aktualnie ta sytuacja w znacznym stopniu uległa zmianie.

Wzrost świadomości odbiorców energii sprawiła, że jako populacja zaczynamy redukować wszystkie nieekologiczne źródła energii, czyli takie, które emitują dużą ilość CO2 do atmosfery. Dlatego też wybór zielonej energii również staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem, które przynosi naprawdę dobre rezultaty.

Podsumowanie


 1. Stawki energii w roku 2024 będą zamrożone na tym samym pułapie, co w roku 2023.

 2. Aby zapewnić bezpieczeństwo finansowe i energetyczne w swojej firmie, warto podpisać umowę długoterminową.

 3. Respect Energy to stabilny sprzedawca energii elektrycznej, który ma 10 lat doświadczenia w branży.

 4. Zanim wybierzesz odpowiednią firmę sprzedażową dla swojego przedsiębiorstwa, zwróć uwagę na jej wypłacalność, a także doświadczenie w branży.

 5. Pamiętaj, Operator Systemu Dystrybucyjnego to instytucja, której nie można zmienić, sprzedawcę prądu od 2007 roku już tak.

Switch Energy

Switch Energy

Redaktor serwisu

Redakcja Switch Energy to zespół zaangażowanych autorów, a także cenionych współpracowników. Naszym celem jest wspieranie czytelników w podejmowaniu racjonalnych decyzji dot. obniżenia cen energii elektrycznej. Regularnie dostarczamy rzetelnych, aktualnych treści dotyczących branży energetycznej i OZE.

Wiedza

Skorzystaj z naszej
bazy wiedzy