Polenergia to największa prywatna grupa energetyczna w Polsce. Przedsiębiorstwo jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w produkcji energii ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, dystrybucji oraz sprzedaży energii. 

Firma zajmuje się również obrotem gazu. Swoje oferty kieruje do klientów detalicznych i biznesowych. Główną siedzibą Polenergii jest Warszawa.

Polenergia dba o dystrybucję energii elektrycznej

Spółka jest aktywnym członkiem Towarowej Giełdy Energii od października 2013 roku. Zajmuje się dystrybucją energii na obszarach większych miast takich jak Warszawa, czy Gdynia. W 2019 roku produkcja energii przedsiębiorstwa wyniosła 738 GWh. Po trzech kwartałach 2021 roku Polenergia osiągnęła 1,933 mld zł.

W branży energetycznej Grupa jest podzielona na 7 głównych jednostek:

  • Wytwarzanie
  • Dystrybucja
  • Obrót
  • Sprzedaż
  • Fotowoltaika
  • Pompy ciepła
  • Elektromobilność 

Główną działalnością Polenergii Obrót jest obrót energią elektryczną i gazem, uprawnieniami do emisji CO2, prawami majątkowymi oraz gwarancjami. Dołącz do Polenergii i zapytaj o przebieg formalności. Jeśli chcesz mieć dostęp do większej ilości informacji na temat cen energii, sprawdź dostępne oferty w oparciu o naszą porównywarkę. 

Liczba głosów z zewnątrz nie jest wiarygodna. Jeżeli chcesz być dobrze poinformowany, sprawdź sam jaka jest cena oraz zdecyduj się na energię odpowiednią dla Ciebie i Twojego przedsiębiorstwa. Za pomocą naszej porównywarki uzyskasz takie informacje. Warto mieć aktualne wiadomości oraz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie aktualnych ofert. 

Różnorodność wytwarzania energii elektrycznej

Przedsiębiorstwo dąży do redukcji wytwarzania CO2. Robi to za pośrednictwem realizacji projektów. Dowodem tego jest strategiczny projekt, który Polenergia podjęła przy współpracy z firmą Equinor. Podczas przedsięwzięcia zaczęto rozwijać zeroemisyjną gospodarkę za pomocą budowy farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim. Łączna moc konstrukcji wynosi 3000 MW.  

Akcjonariat Spółki PEP Polenergia SA. 

W maju 2005 roku spółka Polish Energy Partners SA weszła na warszawską Giełdę Papierów Wartościowych. Od 2014 roku w wyniku konsolidacji Polenergii z Polish Energy Partners SA, akcje spółki PEP są notowane jako Polenergia SAW. Liczba akcji wyemitowanych spółki to 66 802 246. 

Podstawowe informacje o Polenergia SA 

Pełna nazwa firmy: Polenergia Spółka Akcyjna

NR KRS: 0000026545

NR NIP: 5261888932

NR REGON: 012693488

Forma prawna: Spółka akcyjna

Kapitał zakładowy:  133,6 mln zł

Data wpisu do rejestru przedsiębiorców:   19 lipca 2001 r.

Organ reprezentacyjny: ZARZĄD

Zmiana sprzedawcy energii elektrycznej